Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα

Δημοσίευση  Savasavram Την / Το Τρι Μαϊος 24, 2011 9:06 pm

Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα...
Περι τίνος πρόκειται τελικά; Μία αυθόρμητη, όπως αυτοονομάζεται, διαμαρτυρία; Ίσως κάτι πιο οργανωμένο με σκοπό την ευαισθητοποίηση;

Η γνώμη μου ίσως απέχει απ'τη Χριστιανική πραγματικότητα και τις ιδέες τύπου "παιδιά των λουλουδιών".
Η φράση "Όλοι οι άνθρωποι είμαστε το ίδιο" που αναφέρεται στους οπαδούς κομάτων και παρατάξεων, είναι χυδαία για εμένα.
Όχι... Δεν θεωρώ πως είμαι ίδιος με έναν άντρα της Χρυσης Αυγής που δέρνει έναν μετανάστη επειδή είναι μετανάστης. Για μένα αυτός ο άνθρωπος απλά δεν μπορεί να διαδηλώσει για ανθρώπινα δικαιώματα.

Λοιπόν σε μία τέτοια "όλοι μέσα" διαμαρτυρία χωρίς αιτήματα και γραμμή, θεωρώ πως έχει σκοπό μόνο να υποβαθμίσει την πραγματική διαμαρτυρία. Όπως και με την κατάληψη σχολείων... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ... Υπάρχουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ και όχι απλά ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Διότι όποιος απλά δεν γουστάρει και δεν έχει κάτι να πει---δεν μιλάει Smile

Ελπίζω να μην φάνηκα πολύ επιθετικός αλλά πραγματικά θέλω να ακούσω τη γνώμη σας και τα σχολιά σας.
Smile
Savasavram
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2010
Τόπος : Keratsini

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.jumpingfish.gr/Only_Sundays

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης