Τα... όργανά μας!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Τα... όργανά μας!!

Δημοσίευση  Savasavram Την / Το Τετ Σεπ 15, 2010 12:00 pm

Όχι πονηροί μου φίλοι! Δεν εννοούσα αυτό που καταλάβατε...

Εννοώ τα μουσικά μας όργανα... Μωρά φθηνά ή πιο ακριβά που μας κρατάνε συντροφιά όπως κανένας φίλος δεν μπορεί. Που είτε τα αποκτήσαμε πρόσφατα και τα δαμάζουμε είτε τα χουμε καιρό και έχουν γίνει επέκταση των χεριών μας...

Παραθέτω μερικά απ'τα δικά μου και την γλυκιά τους ιστορία...

Η πρώτη μου κιθάρα! Μια κλασική yamaha απ'τον κλέφτη τον Νάκκα στον Πειραιά...
Είναι σημαδεμένη γύρω γύρω γιατί δεν ήμουν ιδιαίτερα προσεχτικός silent
Λίγο και η ηλικία... Razz

Η δεύτερη μου κιθάρα! Μία ηλεκτρική hamer με floyd rose για γέφυρα και ένα χρώμα που στην αρχή δεν μου άρεσε αλλά μετά λάτρεψα.
Την πήρα μεταχειρισμένη από τον δασκαλό μου. Πέρασα πολλές ώρες πάνω της! Τις περισσότερες χωρίς ενισχυτή Rolling Eyes

Το πρώτο μου μπασάκι! Είναι μερικά ξύλα το ένα πάνω στο άλλο Very Happy Harley Benton... Αλλά το αγαπώ μωρέ. Sad

Η τρίτη κιθάρα μου! Είναι η AEL 20-IBANEZ δωδεκάχορδη ηλεκτρακουστική παρακαλώ... Είναι αξιοπρεπής! Την είχα βρει στην Αθήνα μετά από πολύ ψάξιμο γιατί δεν βρίσκεις εύκολα 12χορδη όσο 6χορδη...

Και το τελευταίο μου μωρό! Μαυράκι... μπάσο ibanez sr300-ipt...
Απ'την ΑΘήνα και αυτό. Δεν έχω προλάβει ακόμα να κάνω πολλά μαζί του αλλά νομίζω πως έχουμε πολλά κοινά bounce

Περιμένω τα δικά σας μωρά λοιπόν, με την ιστορία τους...
Υπομονή με το upload των φωτο!! (αντιγράψτε τον κωδικό απ'το πεδίο: forum απ'την κατηγορία Embed thumbnails of this image-στο site αυτά)

afro
Savasavram
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2010
Τόπος : Keratsini

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.jumpingfish.gr/Only_Sundays

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης